הלוואות בלון והלוואות גרייס – למי הן משתלמות?


הלוואת מאושרת

בעבר, הלוואות נתפשו בעיניי רבים מאיתנו כדבר מאוד נוקשה וקפדני: עלינו להקפיד בכל חודש לעמוד בסכום התשלום שנקבע מראש בתוספת תשלום, ובמידה ולא יהיה לו כיסוי, יהיה עלינו לשאת בריבית גבוהה ובקנסות. ממש כמו תשלומי המשכנתא, גם ההלוואות למטרות שונות דורשות מאיתנו לא מעט התחייבויות.

אך כיום, למרבה השמחה, כבר אין צורך לחשוש יותר מידי מהלוואות. בבנקים השונים, ואף בגופים פיננסיים אחרים כמו חברות האשראי וחברות ביטוח, ניתן לקבל הלוואות בתנאים ייחודים שבמקרים מסוימים פשוט עושים עימנו חסד.

מה היא הלוואות גרייס?

משמעות השם הלוואת גרייס היא פשוטו כמשמעו – חסד. מדובר בהלוואה בה הלווה אינו מחויב לשלם בכל חודש החזר קבוע, אלא יש לו אפשרות לבחור במספר תנאים שונים:

האפשרות הראשונה היא לשלם בכל חודש בגין הריבית בלבד, ובסוף תקופת ההלוואה לשלם עבור כל חשבון הקרן (סכום ההלוואה ללא ריבית) וסכום הפרשי ההצמדה. האפשרות השנייה היא לשלם בכל חודש עבור הריבית והפרשי הצמדה, ובתום תקופת ההלוואה לשלם עבור חשבון הקרן, ואילו האפשרות השלישית מקנה ללווה את החופש לא לשלם כלל לאורך כל תקופת ההלוואה, ובסופה לשלם את הקרן והריבית.

מה ההבדל בין הלוואות גרייס לבין הלוואות בלון?

"הלוואת גישור" ו"הלוואת בלון" הן בעצם אותה ההלוואה, ההסבר לשם הלוואת בלון זה נעוץ בתשלום הפרשי הצמדה, אשר בכל חודש "מנפחים" את סכום הקרן, ממש כמו בלון. הלוואות בלון בעיקר מתייחסות לסיטואציות הראשונה והשנייה שהוזכרו קודם לכן, ואילו הלוואת גרייס במהותה היא הלוואה בה לאורך כל תקופת החסד הלווה אינו מחויב לשלם אף סכום.

המומחים של פורטל רק תבקש יסייעו לכם לקבל את ההלוואה המשתלמת והמתאימה ביותר עבורכם. השאירו את פרטי ההתקשרות שלכם בטופס שבתחתית העמוד ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.