הלוואה כנגד שיעבוד נכס קיים


בחור מחזיק דגם של בית שצריך לקבל עליו משכנתא

בקשה להלוואה גדולה כרוכה כמעט תמיד בדרישה מהבנק להעמיד בטחונות כנגד אותה ההלוואה.

אחת הדרכים שאולי לא חשבתם עליה, היא נטילת הלוואה כנגד שיעבוד נכס.

בפורטל רק תבקש הלוואות לכל מטרה תמצאו, בנוסף להסברים על שעבוד הנכס, גם מבחר הצעות אטרקטיביות להלוואות, ממיטב הגופים הפיננסיים בארץ, בנקאיים וחוץ בנקאיים.

הלוואה על נכס קיים

ככל שסכום ההלוואה הדרושה לכם הוא גבוה יותר, כך יעמיד הבנק תנאים רבים יותר לפני שיאשר אותה. הסיבה היא פשוטה. הבנק מבקש לעצמו את הידיעה שתוכלו לעמוד בהחזרי ההלוואה, ואם לא תוכלו, יהיה לו מקור לפדות את חובכם אליו.

לכן, אם עולה הצורך בהלוואה בסכום גבוה, ולאו דווקא למטרת רכישת דירה חדשה, ויש נכס שהוא בבעלותכם, הוא יכול לשמש בטחון מצוין לבנק, שישעבד את הנכס לטובתו ויסיר את השעבוד רק לאחר פירעונה המלא של הלוואה.

הלוואות כנגד שעבוד נכס הן שכיחות, לרוב משמשות לרכישת נכס חדש ועד למכירת הנכס הקיים, ולעתים משמשות גם למטרות אחרות.

שעבוד נכס קיים תמורת הלוואה

אז איך זה עובד? הבנק מעמיד לרשותכם אופציה שאינה כרוכה במציאת ערבים או העמדת בטחונות מסוגים שונים. במידה ויש לכם נכס הוא עובר לכאורה לרשות הבנק, כלומר משועבד לו ומשמש כבטחון כנגד ההלוואה.

אם למשל יש ברשותכם דירה ואתם מעוניינים בהלוואה לרכישת דירה חדשה יותר, או גדולה יותר, ומתכננים למכור את הדירה שבבעלותכם, תוכלו, עד למכירת הנכס הקיים, לשעבד אותו לטובת הבנק כדי שלא להתעכב ברכישת הדירה החדשה.

עם מכירת הדירה הקודמת, תוכלו לשלם לבנק את יתרת ההלוואה והשעבוד יוסר.

הלוואה כנגד שעבוד נכס

הלוואות מסוג זה דומות להלוואות משכנתא, שם הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש משועבדת לבנק כנגד המשכנתא. עם תום תקופת המשכנתא עוברת הדירה לבעלותכם המלאה.

הלוואות כנגד שעבוד נכס יכולות להיות גם הלוואות לטווח קצר, במיוחד אם אתם מתכוונים למכור את הנכס המשועבד ולהשתמש בכסף לרכישת נכס חדש. הלוואות קצרות מועד אלו נקראות גם הלוואות גישור, ומשמשות אתכם רק לפרק הזמן בין מכירת הנכס הישן וקניית הנכס החדש.