הלוואה לבעלי נכס או דירה


בית שאפשר לשעבד לצורך קבלת הלוואה

רבים אינם מודעים לעובדה כי הנכס שברשותם יכול להוות ערבות להלוואה בסדרי גודל נרחבים. ההלוואה היא לכל מטרה, תמורת שעבוד הנכס הקיים, כך שהסכום הכספי ניתן בדומה להלוואת משכנתא, גם בסכומים גבוהים וגם בהחזרים לתקופה ארוכה, עם החזרים נוחים ובריבית אטרקטיבית.

הלוואה לרכישת נכס מסחרי

הרעיון של הלוואה בשעבוד נכס הוא כי מדובר בהלוואה שדומה להלוואת משכנתא אולם היא יכולה לשמש לכל מטרה, כנגד הנכס הקיים. באופן זה, גם בעלי עסקים יכולים לקחת הלוואה לנכס מסחרי, כגון מלון, קניון, בניין משרדים וכדומה, ולנצל באופן חכם את רווחי העסק לצורך השקעה מניבה.

נטילת הלוואות לנכסים מסחריים נחשבת להשקעה נבונה ואיכותית שהסיכויים שלה להניב רווחים גבוהים הם רבים. את ההלוואה ניתן לקחת בדומה לנטילת משכנתא, כנגד שעבוד נכס קיים או, במידה והבנק מסתפק בבטחונות אחרים, להציגם, כולל סיכויי הרווחים מהנכס אותו מעוניינים לרכוש. כלומר, השעבוד יהיה על הנכס הנרכש, ממש כמו לקיחת משכנתא לצרכי רכישת דירה, אז הדירה משועבדת לטובת הבנק. במקרה בו הלווים אינם מסוגלים להחזיר את ההלוואה, עומדת בפני הבנק האפשרות להשתמש בדירה לסילוק החוב.

הלוואות לנכסים מסחריים

סוג זה של הלוואה הוא שכיח וכאמור הוא משתמש בנכס עצמו כבטחונות לגורם המלווה. אם חלילה בעל העסק נקלע לחובות או לקשיים כלכליים גם מול נושים אחרים, הגורם המלווה ייחשב לנושה מועדף בשל שעבוד הנכס שנזקף לזכותו.

ישנם מספר סוגי הלוואות לנכס מסחרי, ממש כמו מסלולי משכנתא לצורך רכישת דירה. מסלולים צמודי מדד, מט"ח, בריבית קבועה או משתנה, וכדומה.

הלוואות לנכס מסחרי הן כאמור דומות להלוואות משכנתא פרטיות אולם קיים גם שוני בין ההלוואות. בעוד שבעת לקיחת משכנתא לצורך רכישת דירה פרטית למגורים,על הלווה להציג רק את יכולת ההחזר שלו, הרי שבעת נטילת הלוואות לנכס מסחרי היה על בעל העסק להציג תוכנית עסקית מפורטת בה יצוינו הרווחים העתידיים שיניב העסק, זאת כדי לשכנע את הבנק, או כל גורם מלווה אחר, בכדאיות ההלוואה.

לאחר בחינת הנכס המדובר והתוכנית המפרטת את הרווחים הצפויים להתקבל ממנו, קובע הגורם המלווה את גובה ההלוואה, כאשר הוא נגזרת של ערך הנכס המדובר בשילוב עם יכולת ההחזר של הלווים.

הלוואות לרכישת נכס מסחרי ניתן לקחת מהבנק או דרך גופים פיננסים חוץ בנקאיים. פורטל רק תבקש מתמחה באיתור גל הגורמים המלווים, השוואה ביניהם ובבדיקת המסלולים השונים, עד למציאת ההלוואה האטרקטיבית ביותר ובתנאים הטובים ביותר ללווה.

אם ברצונכם לקבל פרטים נוספים וסיוע באיתור הלוואה בשעבוד נכס, מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר ונציגינו ישובו אליכם עם כל המידע וכל ההמלצות לאחר בדיקת ההצעות הטובות ביותר.