איך לבחור את ההלוואה הנכונה בהתאם לצורך?


משקפיים ומחשבון

רוב הישראלים לוקחים הלוואות לצרכים שונים ומגוונים כמו מימון חופשה בארץ או בחו"ל, מימון שכר לימוד באוניברסיטה, הלוואה לחתונה, לרכישת רכב חדש, לשיפוצים, לסגירת מינוס בבנק ועוד. בנקים וחברות מימון חוץ בנקאיות מציעים מגוון הלוואות, לכן חשוב לדעת כי ניתן לחסוך עלויות גבוהות אם בוחרים נכון את סוג ההלוואה, בהתאמה מושלמת לצורך וליכולת ההחזר.

סקר שוק מקיף כדי לבחור הלוואה נכונה

חשוב לציין כי הלוואות דרך הבנקים נחשבות לרוב לזולות ביותר, לכן כאשר זקוקים להלוואה כדאי לפנות לבנק בו מתנהל חשבון העובר ושב כדי לברר מהם התנאים שהבנק מציע ואיזה הלוואות הוא יכול לספק ללווה. פקיד ההלוואות בבנק בוחן את ההיסטוריה של הלווה, כל המידע אודות הלווה פרוס בפניו לכן הוא יכול להציע הלוואה מותאמת אישית, בהתאם ליכולת ההחזר של הלווה ובהתאמה למטרת ההלוואה.

הבנקים מציעים ברוב המקרים הלוואות בריבית אטרקטיבית, כל עוד הלווה בעל דירוג אשראי גבוה, כלומר הוא מחזיר את ההלוואות בזמן, הוא אינו חורג ממסגרת האשראי ואין לו צ'קים חוזרים או בעיות אחרות. לעתים, משתלם לבדוק בנקים אחרים מאחר ואלה עשויים להציע הלוואה אטרקטיבית יותר לעומת הבנק בו מתנהל חשבון העובר ושב של הלווה. במקרים מסוימים יציע בנק אחר למבקש ההלוואה להעביר את חשבון הבנק שלו ובתמורה לכך לקבל הלוואה אטרקטיבית בריבית נמוכה.

לא חייבים למהר ולהעביר את חשבון העובר ושב, ניתן להשתמש בהצעה של הבנק המתחרה ככלי למיקוח על תנאי הריבית של ההלוואה מהבנק בו מתנהל חשבון העו"ש.

כמו כן, כדאי לדעת כי רוב הבנקים מציעים מגוון מסלולי הלוואות עם ריביות אטרקטיביות, לדוגמה הלוואה משתלמת לסטודנטים למימון שכר לימוד, הלוואה אטרקטיבית למימון רכב, הלוואה למימון חופשה וכדומה. כדאי לבדוק את האפשרויות השונות כדי לבחור נכון את ההלוואה המתאימה ביותר לצרכי הלווה.

עם פתיחת שוק ההלוואות לתחרות לא חייבים לקחת הלוואה רק מבנקים, כיום ניתן לקחת הלוואה מחברות האשראי, גם אם אין ללווה כרטיס, וניתן לקחת הלוואה על חשבון כספי הפנסיה או מחברות מימון חוץ בנקאיות נוספות הפועלות בהיתר משרד האוצר. לכן, חשוב לערוך סקר שוק מקיף ולבחון היטב את כל האפשרויות הקיימות, רק לאחר השוואה של כל ההצעות יש לקבל החלטה על סוג ההלוואה ומהיכן לקחת אותה.

ריבית ממוצעת

בחירת הלוואה נכונה אינה דבר של מה בכך, יש מגוון אפשרויות בפני הלווה לכן עליו להפעיל שיקול דעת ולקבל החלטה פיננסית אחראית ושקולה. ראוי לציין כי הריבית הממוצעת על הלוואות דרך הבנקים הינה כ-3%, בעוד הריבית הממוצעת על הלוואות דרך חברות האשראי היא כ-9%. הלוואות דרך חברות הביטוח ובתי ההשקעות המנהלים את כספי הפנסיה נחשבות לאטרקטיביות והריבית הממוצעת היא כ-2-3%, הלוואות חוץ בנקאיות מחברות מימון פרטיות נחשבות ליקרות ביותר עם ריבית ממוצעת בשיעור כ-15% ולמעלה מכך.

כדי לקחת הלוואה נכונה ואטרקטיבית השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם. צוות המומחים של פורטל רק תבקש הלוואות לכל מטרה מסייע לכם לקבל החלטה פיננסית וצרכנית נכונה ומתאים עבורכם את מסלול ההלוואה עם התנאים האטרקטיביים ביותר, בהתאמה לצרכים הייחודיים וליכולת ההחזר שלכם.