איך תפיקו את המירב מסירוב הבנק במתן אשראי לעסק קטן?


איש עסקים לעסק

בשנים האחרונות, ובעיקר מאז המשבר הכלכלי שפרץ בשנת 2008, ישנן תלונות רבות על קושי בקבלת אשראי עסקי בבנקים המסחריים – קושי שנגרם בעיקר בגלל שינויים ברגולציה מצד הבנק המרכזי. לאחר משבר הסאב פריים וקריסת בנקים גדולים בעולם, בנק ישראל שינה את גישתו הקודמת והחל לדרוש מגופים בנקאיים בישראל להגדיל את ההון העצמי שלהם. הסיטואציה הזו פוגעת במיוחד בלקוחות העסקיים הקטנים, אשר תלויים באשראי זמין לצורך פעילותם השוטפת ואין להם ביטחונות מספקים להראות לבנקים.

אולם, גם אם אתם בעלי עסקים קטנים שקיבלו סירוב במתן אשראי מהבנק, ישנם דרכים להתמודדות מול המצב שנוצר. הדבר החשוב ביותר, הוא לא להרים ידיים מיד אלא לנתח את הסיטואציה ולמצוא פתרון אופטימאלי.

קראו כאן על הלוואות גדולות לסגירת חובות

איך תפיקו את המירב מסירוב הבנק במתן אשראי לעסק קטן?

  • בדיקה חוזרת של הבקשה – השלב הראשון לאחר קבלת הסירוב צריך להיות בדיקה מחודשת של הפנייה לבנק. פעמים רבות יכולים ליפול פגמים שנוגעים לזהות הלווה, מהות הפעילות העסקית, כתובת בית העסק, פירוט ביטחונות נדרשים, הוכחה של כושר ההחזר ועוד. צריך לזכור גם, שתמיד טוב כי הנתונים לגבי הכנסות ותזרים המזומנים יהיו מגובים במסמכים חתומים על ידי רואה חשבון או עורך דין.
  • ניתוח הסיבות לסירוב – בנקים נוטים לתת הסברים בעל פה לגבי מהות הסירוב להלוואה. במקרה שהסיבה לסירוב הוא, כי הבקשה אינה מתאימה לסוג המסלול הנדון, הרי שיש באפשרותכם לחפש אופציות ואפיקים בנקאיים אחרים שכן עומדים בקריטריונים. במידה והבנק מדבר על סיבות של כושר החזר, ייתכן ונחסכה מכם עוגמת נפש עתידית.
  • שדרוג הרעיון העסקי – צריך לזכור, שכל בנק מעוניין להעניק אשראי במטרה לקבל רווחים מריבית ועמלות. אם קיבלתם סירוב, הרי שיש פגם משמעותי בתכנית שלכם והמלווה לא מאמין בהצלחתכם העתידית. ייתכן וזהו המקום לחשוב על שינויים מסוימים שיכולים לשדרג את הרעיון העסקי כדי להצליח בעתיד.
  • שינוי תמהיל האשראי – לעיתים, הסיבה לסירוב היא פשוט סכומים גבוהים מידי שמצוינים בבקשה. במידה וישנה אפשרות להביא הון עצמי נוסף ולהקטין את הסכומים הנדרשים, הסיכויים לתשובה חיובית גדלים במידה רבה.
  • איתור מקורות אחרים לאשראי – גם אם בנק מסוים סירב לבקשתכם, עדיין יש שלל של אפשרויות אחרות בגופים בנקאיים וחוץ בנקאיים שפועלים בענף.

מטרתנו בפורטל רק תבקש הלוואות לעסקים היא לתת לקוראים שלנו את האינפורמציה החשובה ביותר על המתרחש בשוק האשראי העסקי בישראל. מכיוון שכמות מסלולי האשראי היא גדולה ומגוונת מאד, לווים פוטנציאליים שאינם מתמצאים בנושא יכולים בקלות להתבלבל ולבחור באופציה פחות משתלמת מבחינת עלויות והתנאים האחרים.

במידה ואתה חושב לקחת הלוואה עסקית בזמן הקרוב, הגעת למקום הנכון. המומחים של רק תבקש הלוואות לעסקים יעזרו לך להשוות בין האפיקים הזמינים ולמצוא את אפיק האשראי שמתאים לך בצורה אופטימאלית. אנו מזמינים אותך למלא את פרטיך האישיים בעמוד זה ומבטיחים כי הנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.