איך תוכלו להכיר בחובות אבודים כהוצאה של העסק?


איש עסקים עוסק בחישוב חובות אבודים

גם החברה המאורגנת והמסודרת ביותר מבחינת התנהלות פיננסית שוטפת, יכולה למצוא את עצמה במצב של חובות וקשיים פיננסיים תוך זמן קצר למדי. הסיטואציה יכולה להתרחש בין השאר בגלל צורך בהוצאות פתאומיות שלא ניתן היה לצפות אותן מראש, שינויים בהרגלי הצריכה של הציבור, תחרות מצד עסקים חדשים שנפתחו, מצב כלכלי לא יציב במדינה ועוד סיבות רבות אחרות. עקב האופי הדינאמי של הענף העסקי בישראל, חברה כזו יכולה להגיע מהר מאד לצבירת חובות גדולים ואף פשיטת רגל.

אחד המצבים שיכולים להביא לעוגמת נפש רבה לבעלי עסקים הוא לקוחות וספקים שאינם עומדים בהתחייבויות הכספיות שלהם. כתוצאה מכך, העסק צובר חובות בלתי מסופקים ונכנס לגירעון במאזן הפיננסי. במידה וכמות החובות האבודים הופכת להיות גבוהה, ישנה פגיעה משמעותית ברווחים וערעור היציבות של החברה. אולם, כדי למנוע את הסיטואציה, ישנם פתרונות אפשריים שאותם ניתן ליישם באופן יעיל למדי.

לקריאה אודות הלוואות לעסקים במשבר לחצו כאן

איך תוכלו להכיר בחובות אבודים כהוצאה של העסק?

ברמת העיקרון, חובות אבודים יכולים להיות מוכרים כהוצאה של העסק בתנאים הבאים:

  • החובות נוצרו בשנת המס שבה נעשתה התביעה לפקיד השומה. אין חשיבות לתאריך העסקה או מתי נוצר החוב הספציפי – ההתייחסות של רשות המיסים היא אך ורק לשנה שבה החוב הפך להיות חוב אבוד ומובן שלא ניתן יהיה לגבות אותו בעתיד.
  • החובות קשורים באופן ישיר לעיסוק של בעל החוב, משלוח ידו והפעילות שבה הוא עוסק כדי לקבל הכנסות שוטפות. חובות של לקוחות ומקבלי אשראי גם הם מתייחסים באופן ייחודי לפעילות רגילה של העסק המדובר. צריך לציין, כי חובות אבודים שנצברו במהלך השקעות הון אינם נחשבים כחלק מההתנהלות השוטפת של החברה ולכן לא יוכרו כהוצאה של העסק.
  • יש אפשרות למדוד באופן מדויק את החוב שהפך לחוב אבוד. לדוגמא, חוב מסוים יכול להתפרס על פני מספר שנות מס, אך ההתייחסות של פקיד השומה תהיה אך ורק לגבי השנה השוטפת.

בעלי עסקים צריכים לזכור כי אין עדיין אחידות בין פקידי השומה כאשר הם באים במגע עם סיטואציה של חובות אבודים. פעמים רבות, הדבר תלוי בשיקול הדעת שלו וביכולת של בעל העסק להציג את טענותיו באופן מובן.

אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לעסקים מעוניינים לתת את האינפורמציה המלאה והחשובה ביותר לגבי התמורות שמתרחשות בשוק האשראי העסקי בישראל. בנוסף לכך, ומכיוון שהשינויים בתחום זה הם מהירים מאד, אנו רוצים לתת לקוראים שלנו את המידע העדכני לצורך סיוע בהתנהלות העסקית השוטפת שלהם. בעזרתנו, תוכל גם להשוות בין מסלולים משתלמים במיוחד של אשראי עסקי בגופים הבנקאיים והחוץ בנקאיים כאחד.

במידה ואתה חושב לקחת הלוואה עסקית או שמא מעוניין בסיוע מקצועי בתחומים העסקיים השונים, הגעת למקום הנכון. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים כי הנציגים הטלפוניים של רק תבקש הלוואות לעסקים יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.