מה אתם צריכים לבדוק לפני שאתם מושכים שכר בעסק הפרטי שלכם


בחור מחזיק צ'ק של שכר ביד

עובדים שכירים בישראל נהנים מנוחות מסוימת במקום עבודתם ביחס לבעלי עסקים ועובדים עצמאיים שונים. בזמן שהשכירים יודעים מראש מה יהיה סדר גודל המשכורת החודשית שלהם ואינם צריכים לחשוב על הנושא מעבר לדיוני שכר, העצמאים מתלבטים לגבי הסוגיה באופן תכוף.

הסיבה לכך היא, כי כאשר בעל עסק מעוניין למשוך כסף כמשכורת עבורו, יש עניינים רבים שעליו לקחת בחשבון – עניינים שאף אינם קשורים ישירות לניהול החברה השוטף. משיכת דיבידנד והחלטות על כמות הכסף שתישאר בחברה מתייחסים בין השאר לסוגיות מיסוי, זכויות סוציאליות שונות, התנהלות כספית אישית ועוד.

בעלי עסקים שחסרים ידע מקצועי בתחומים אלו, יכולים למצוא את עצמם בסיטואציה לא נעימה של פגיעה בפנסיה, ירידה ברמת ההכנסה האישית והעסקית, הרעה של תנאים סוציאליים ועוד. לפיכך, טרם ההחלטה על משיכת שכר זאת או אחרת, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בנושא.

מה אתם צריכים לבדוק לפני שאתם מושכים שכר בעסק הפרטי שלכם?

  • ביטוח לאומי – כאשר בעל עסק מושך משכורת, וזאת בניגוד לעובדים השכירים, לגובה שלה יש השפעה גדולה על זכאות עתידית לקצבאות ותשלומי הביטוח הלאומי. בגלל שקצבאות הביטוח הלאומי מחושבות כאחוז מסוים מהמשכורות האחרונות, סכום נמוך מידי, לדוגמא, יכול להביא למזעור של קצבאות פגיעה או נכות עתידיות. מכיוון שכך, העדיפות היא להתאים את גובה המשכורת להוצאות השוטפות של בעל העסק.
  • תזרים – הדבר החשוב ביותר, כאשר מחליטים על גובה משכורת, צריך להיות באופן ההתאמה בין רווחי החברה לבין התגמול הכספי של הבעלים. אם העסק הוא קטן מאד ומייצר רק חמשת אלפים ₪ רווחים, לא יהיה היגיון למשוך משכורת של 10 אלף ₪. במצב כזה, העסק יהיה בהפסד ובנוסף ישלם בעל העסק מיסי הכנסה שאינם יכולים להיות מקוזזים.
  • נקודת איזון – ברגע שעובד עצמאי מעוניין למשוך שכר בעסק, הוא יכול לעשות זאת על ידי דיבידנד שעליו צריך לשלם 30% מס או במסגרת תגמול כספי רגיל שממוסה בהתאם לגובה המשכורת. נקודת האיזון כיום עומדת על 20 אלף ₪ שמעליה משתלם יותר למשוך דיבידנד.
  • משכורת שמותאמת לתרומה הולמת בעבודה – מומלץ לעשות הפרדה בין תגמול על פי עבודה שוטפת לבין משיכת דיבידנד בהתאם לאחוזי אחזקה בחברה. זה ימנע מתח עתידי במקרים בהם יש מספר בעלים בעסק.

עד לפני שנים לא רבות, האופציה העיקרית של מבקשי ההלוואות העסקיות הייתה פנייה בנקים המסחריים. כל זאת השתנה לאחר פתיחת השוק לגופים כמו חברות פנסיה, כרטיסי אשראי ועסקים פרטיים שפועלים במרחב החוץ בנקאי.

יחד עם הדברים הטובים שהביא המגוון הרחב של מסלולי ההלוואה בעת הנוכחית, בעלי עסקים ועצמאים רבים מצאו את עצמם מתקשים לבחור בין אפיקים מורכבים מבחינת חישובי הריביות והעמלות. אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לעסקים מציעים לך סיוע מקצועי בהשוואה בין מסלולי אשראי שונים ולבסוף בחירה בהלוואה שמתאימה לנתונים האישיים שלך.

המומחים של אתר רק תבקש הלוואות לעסקים יכולים להקל עליך לאתר הלוואה מתאימה וזאת בגלל הידע והניסיון הרחב שהם רכשו במהלך השנים וגם עקב הקשרים עם הבנקים והגופים החוץ בנקאיים. אם אתה רוצה לקחת הלוואה למטרה כלשהי בזמן הקרוב, כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור קשר טלפוני במהירות האפשרית.