איך נכון לבקש אשראי מהבנק בתור עסק קטן?


ליווי בנקאי

העסקים הקטנים בישראל, כמו גם במדינות אחרות בעולם, מהווים מנוע צמיחה חשוב לא פחות, ואולי אף יותר מהחברות הגדולות ביותר במשק. מעבר לפעילות הכלכלית החשובה והעברות המיסים שמשמעותית מאד, יש להם תרומה מכרעת בעניין הפיתוח סוציואקונומי של מקומות מרוחקים יותר, יצירת תשתיות ומקומות עבודה, מעבר אוכלוסייה חזקה לפריפריה ועוד.

כבר שנים רבות, ובעיקר לאחר המשבר הכלכלי בשנת 2008, אנו שומעים קולות על קושי בקבלת אשראי בנקאי לעובדים עצמאיים והחברות הקטנות יותר. למעשה, רוב העסקים החדשים נסגרים בתוך שנתיים בגלל שלל בעיות פיננסיות שנובעות בין השאר מהיעדר מימון מספק. לפיכך, חשוב מאד לכל בעל עסק קטן להכיר את הגישה הנכונה בעת בקשת הלוואה בנקאית.

איך נכון לבקש אשראי מהבנק בתור עסק קטן?

ישנם מספר מרכיבים חשובים שאותה צריכה לכלול בקשה לאשראי מצד עסק קטן:

  • הסבר על הלווה – כל לווה עסקי צריך להציג את עצמו בצורה רצינית, להסביר כי יש לו הרבה מה להפסיד במידה ועסקה תיכשל, לתת מידע על הכנסות והוצאות עתידיות ובאופן כללי לתת את הרושם שהלווה הוא אדם בעל ניסיון וידע בעסקאות אשראי מסוג זה.
  •  פירוט על מטרות ההלוואה – שלב זה הוא משמעותי מאד מבחינת הבנק, שכן הנציגים מעוניינים לדעת למה בדיוק ישמשו כספי ההלוואה. זהו המקום להראות מסמכים ותכניות לגבי התרחבות עסק, מימון הון חוזר, רכישת מלאי ועוד. בקשה אופטימאלית תכלול בדרך כלל הלימה מוחלטת בין הצרכים של הלווה לבין סכום ההלוואה המבוקש. ניתן גם לתת אינפורמציה על מקורות נוספים של מימון הפרויקט.
  • כושר ההחזר של הלווה – טוב ייעשה בעל העסק, אם יציג את הרווחים הקודמים של החברה, יסביר על הצפי של הכנסות עתידיות, וכל זאת בליווי מסמכים רשמיים או אף בסיוע של גורם מקצועי.
  •  פירוט ביטחונות – זהו כאמור השלב הבעייתי יותר מבחינת עסקים קטנים, שכן פעמים רבות אין ברשותם נכסים פיזיים או פיננסיים שיגבו את ההלוואה המבוקשת. עניין זה הוא נחוץ לבנק כדי להראות מה יקרה אם ההכנסות העתידיות, כפי שהן הוצגו, לא יתממשו. בכל אופן, רצוי לצרף תכנית עסקית מפורטת שאותה כדאי להכין בעזרת מומחים בתחום.

אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לעסקים מעוניינים לקשר בין עצמאיים ולווים עסקיים אחרים, לבין גופים פיננסיים אשר מציעים את אפיקי ההלוואה המשתלמים ביותר בענף. קבלת מידע מגוון ככל האפשר ועריכת סקר שוק יסודי יכולים להוזיל במידה רבה את עלויות הריבית ללקוחות ואף לשפר את התנאים האחרים של העסקה.

אם אתה חושב לקחת הלוואה לעסק בתקופה הקרובה, תוכל לחסוך כסף וזמן על חיפושים בעזרת שיחה טלפונית פשוטה. אנו באתר רק תבקש הלוואות לעסקים יכולים לסייע לך ולהפנות אותך לאנשי מקצוע בעלי ניסיון ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות, זה למלא את פרטיך האישיים בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.