הלוואות משרד האוצר


אדם סופר מטבעות

בעלי עסקים המחפשים מקורות מימון צריכים גם לדעת ממי כדאי לגייס את ההון הרצוי. ישנן כיום קרנות מימון מגוונות ובתנאים שונים. אחת מהן היא דרך משרד האוצר.

מה מספקות הלוואות משרד האוצר וכיצד ניתן לקבל אותן?

הלוואות משרד האוצר- מימון יעיל לעסקים

בשנת 2008 הקים משרד האוצר קרן סיוע ומימון לעסקים בינוניים וקטנים. המטרה היא לסייע להם לצלוח את הקיים שנערמים עליהם, לעודד את פיתוח העשייה המקומית ולעודד את התוצרת הישראלית. הלוואות אלו ניתנות לעסקים קיימים שרוצים להרחיב את העסק או במטרה לשרוד משברים כלכליים שנקלעו אליהם.

מאז הקמת הקרן מזרים אליה משרד האוצר מדי שנה עד כמליארד ₪ המשמשים להלוואות לעסקים.

הלוואות משרד האוצר הן הלוואות שניתנות באמצעות בנקים שזכו במכרז משרד האוצר בניהול קרנות אלו והן ניתנות בערבות המדינה, כלומר, המדינה ערבה להחזר ההלוואה, מה שפוטר את בעל העסק להעמיד ערבים משלו.

כיצד מגישים בקשה להלוואה

הלוואות משרד האוצר ניתנות לעסקים שיש להם מחזור שנתי של לפחות עשרים מליון ₪. על בעל העסק המעוניין בהלוואה דרך משרד האוצר, להגיש בקשה לאחד מהבנקים שמנהלים את הלוואות הקרן. תנאי ההלוואה כוללים החזר שלה בתוך חמש שנים. במקרים של דחיית ההחזרים או חוסר יכולת של בעל העסק לעמוד בהם, מתאפשרת קבלת שנה נוספת להשלמת ההחזרים.

לפני בקשת ההלוואה על בעל העסק לבדוק את זכאותו לקבלה ולאחר מכן לנסח את הבקשה שצריכה לכלול גם תוכנית עסקית.

בפורטל רק תבקש עומדים לרשותכם יועצים מומחים הבוחנים את הזכאות להלוואה ומלווים את התהליך מתחילתו ועד לקבלת ההלוואה בפועל, כולל יעוץ וסיוע בכתיבת תוכנית עסקית ומילוי הבקשה.

מלאו את פרטיכם בטופס האלקטרוני שבאתר וקבלו מידע נוסף מיועצים מומחים בתחום הלוואות משרד האוצר.