הלוואה כנגד חסכון


כסף שהתקבל מהלוואה

לקיחת הלוואה – אף שזהו תהליך שכיח שקשה למצוא אדם או משפחה שלא התנסו בו – מלווה בחששות מסוימים. האם מנהל הבנק יאשר את ההלוואה? האם ישנה אפשרות אחרת? מה יהיה במקרה שישנו חלילה קושי בהחזרת הכסף?

אם בעבר היה רוצה אדם לקנות דירה, הוא היה נדרש לעמוד בחוסר אונים מוחלט מול חשבון העובר ושב שלו, ואז לבצע ריצה מלאת תחנונים לעבר הבנק. כיום, מקורות המימון הם כמעט בלתי מוגבלים ומאפשרים מסלולים שונים ואטרקטיביים – בלי שתצטרך חלילה לפנות לשוק האפור והשחור.

הלוואה כנגד חיסכון – בחר לעצמך את המסלול הנכון

רבים לא מודעים לכך שקרוב משפחה הוא כנראה המקור הטוב ביותר לקבלת הלוואה. מעבר לחוסר הנעימות שמתלווה לעניין, זוהי למעשה האפשרות היחידה שבה לא ייקחו מכם ריבית על פירעון הכסף. הסיבה שזו אופציה לא פופולארית, היא שלרוב לא תמצאו אדם במעגל הקרוב ביותר לכם שיש בידו מספיק מזומנים כדי לחלוק אותם איתכם.

אחרי שעשיתם בירור משפחתי קצר ומצאתם שאין לכם דוד עשיר, אתם בוודאי תרצו לפנות לסניף הבנק האהוב עליכם כל כך. היתרון הבולט של הלוואה כזו היא הריבית הנמוכה, בדרך כלל בצורה משמעותית, משאר האפשרויות. אך החיסרון הגדול הוא הנטל היושב על מסגרת האשראי שלכם. הצורך בהחזרת כספים תקטין את המסגרת. גם הצורך בהצגת ערבויות חזקות ירחיק אתכם מאפשרות זו.

הלוואה על חשבון החיסכון – קופות גמל וקרנות השתלמות במקום הראשון

קרן השתלמות או קופת גמל הם מוצרי חיסכון פיננסיים: אנשים המתעניינים בהלוואה רואים בדרך כלל סתירה בין חיסכון פנסיוני, או הלוואה שעניינה להוציא כסף ולא לחסוך. אך דווקא הלוואות כנגד חיסכון הן אפשרות נהדרת. חברות הביטוח, וכן בתי ההשקעות המנהלים את כספיכם הנצברים לצורך הפנסיה, מורשות להציע מסלולים שונים שיאפשרו לכם לבצע עסקאות כספיות גדולות.

מסלול כזה רלוונטי רק לעמיתים בקופה או בקרן ההשתלמות. אדם לא יכול לקבל הלוואה אם החיסכון שלו אינו מנוהל בבית ההשקעות או חברת הביטוח אליה הוא פונה. כמו כן ישנו, בדרך כלל, תנאי סף נוסף והוא ותק של מספר שנים. לרוב מספיקות 3 שנים, אך ישנה לפעמים דרישה גם של 6 שנים ויותר. בנוסף, כמעט תמיד לא תתאפשר הלוואה לאדם שמלאו לו במזל טוב 60 שנים ומעלה.

הלוואות על חשבון החיסכון – עשו זאת בביטחון

כשאתם ניגשים לבנק, אתם נדרשים להציג ערבויות בעלות כוח. אך כשמדובר בהלוואה כנגד החיסכון, הרי שהוא הביטחון בעצמו – ללא שתצטרכו להציג עוד בטחונות. גם כאן הריבית נמוכה ואף הטיפול הכספי, בדרך כלל, הוא מהיר ביותר – לא יותר מ-3 ימי עסקים עד העברת ההלוואה לחשבונכם.

רוצים לקנות דירה אבל לא מסוגלים? מעוניינים בקבלת הלוואה בתנאים נוחים? פורטל ההלוואות רק תבקש דואג שתקבלו הצעות מחיר נהדרות תוך השוואתן.